Poznejte Mikroregion Třešťsko: RŮŽENÁ

11.01.2018

V našem mikroregionálním seriálu jsme se v minulém díle dostali na pomyslný severovýchodní kraj, v dnešním díle se tedy vrátíme do centra a vydáme se na opačnou stranu a první obcí kam nás nohy zanesou, bude obec, která nás uvítá pohledem na kostel sv. Máří Magdalény na místním hřbitově. Představujeme vám Růženou, ležící pod hradem Roštejn, podle kterého nese obec, jejíž první písemná zmínka pochází z roku 1483, své jméno. 

V současné době žije v obci 353 obyvatel a pro náš seriál jsme vyzpovídali jednoho z nich - starostu Martina Konečného. 

Co se ve vaší obci podařilo za poslední rok či dva? Máte za sebou nějaké větší investiční akce? 

Když budu pátrat v paměti, tak věcí, co se za poslední dva roky událo a povedlo, je mnoho. Co se týče společenského života v obci, tak je to určitě vznik nové tradice - rozsvícení vánočního stromu a netradičně letní obecní ples. A z těch větších investičních akcí je to vybudování komunitní kompostárny a započetí oprav na obecním úřadě. 

Plánujete do budoucna nějaké další investice? 

Do budoucna máme naplánováno dost značných investic. Určitě nějaké dovybavení obce - žací traktor a třídičku kompostu. Nadále by měli pokračovat opravy na obecním úřadě, kde by se měly prostory kanceláře přesunout do přízemí budovy. Ale tou největší investicí by měly být projekty víceúčelového hřiště pod místní školou a zasíťování nových pozemků. 

Mají mladí lidé zájem o bydlení v obci? Jak je to u vás s plánováním nových parcel? 

Zájem o bydlení v naší obci určitě je, a nejen ze strany mladých. Jak jsem již zmiňoval, tak už hodně dlouho plánujeme čtyři nové pozemky, o které je obrovský zájem. Do budoucna určitě budeme přemýšlet a jednat, kam obec dál rozšiřovat. 

Co Vám osobně udělalo v poslední době v souvislosti s životem v obci radost a co Vás na druhou stranu trápí? 

Těch radostí je spousta. Řekl bych, že se raduji, a nejen já, i z maličkostí, které se povedou. Na druhou stranu, co mě trápí, asi stejně jako všechny představitele měst a obcí, je ta dnešní byrokracie, ale to se zřejmě nezmění a nám nezbývá než s tím dál bojovat.