Mikroregion Třešťsko uspořádal pro účetní nevládních neziskových organizací (NNO) školení na téma Účetní uzávěrka.

V úterý 17. 1. 2017 se na radnici v Jemnici sešli na dalším pracovním zasedání zástupci českých a rakouských mikroregionů sdružených v Regionu Renesance.

V pondělí 16.1.2017 odpoledne bylo v okolí kulturního domu v Hodicích rušno. Mikroregion Třešťsko tady ve spolupráci s Krajem Vysočina a vznikající Aliancí pro elektromobilitu uspořádal seminář na téma alternativních pohonů osobních a užitkových vozidel.

Ve středu 14. 12. 2016 se na Qranchi v Bezděkově uskutečnila valná hromada Mikroregionu Třešťsko spojená s 2. setkáním starostů v rámci projektu Center společných služeb.

V pátek 25. 11. 2016 navštívil Mikroregion Třešťsko obchodní zástupce společnosti PEMM Brno, spol. s r. o., která je autorizovaným dealerem vozů KIA. Zástupci DSO měli možnost při zkušební jízdě otestovat elektromobil Kia Soul EV.

Ve středu 23. 11. 2016 se v Dačicích sešli zaměstnanci CCS za Mikroregion Třešťsko, Mikroregion Telčsko, Mikroregion Dačicko, mikroregion Nová Lípa a Svazek obcí mikroregionu Stražiště se svým koordinátorem Ing. Bc. Zemanem. Setkání se rovněž zúčastnili předsedové Mikroregionu Třešťsko a Mikroregionu Dačice.

Mikroregion Třešťsko je jedním z 83 zapojených DSO do projektu "Posilování administrativní kapacity obcí na bázi meziobecní spolupráce", zkráceně také "Centra společných služeb" (CSS). V rámci těchto zapojených DSO je v projektu celkem 1662 obcí, které využívají služeb CSS.